KARJEROS PLANAVIMAS

Kaip ieškoti darbo?

IŠSIRINKITE ŠABLONĄ:

Susiję produktai ir paslaugos: CV šablonai, CV vertinimas, CV redagavimas

Kaip ieškoti darbo? Šis klausimas kyla daugeliui savo pozicijos neatrandančiam asmeniui. Darbo paieškos dažnai trunka ilgai. Svarbu žinoti, kokias pareigas norėtumėte užimti arba kokioje kompanijoje norėtumėte dirbti. Darbo paieškos kanalų yra nemažai, tačiau atsirinkti tai, kas mus domina, kartais būna labai sudėtinga. Šiame straipsnyje apžvelgsime kelis žingsnius, norint rasti norimą darbą.

KAIP IEŠKOTI DARBO?

Žinokite ko ieškote

Darbo skelbimų stebėjimas be užsibrėžtų tikslų yra laiko švaistymas. Taip, dažnai girdima frazė: “peržiūrėk skelbimus, gal ką rasi naudingo” neduoda aiškių rezultatų, kadangi tokiu atveju Jūs nesate orientuotas į konkretų darbą ir galiausiai ateityje nebūsite tuo patenkintas bei sugaišite savo brangų laiką. Išskirkite savo svarbiausias savybes, kurios tinkamos konkrečioms pareigoms. Pasidomėkite apie firmas, jų veiklą bei plėtimosi galimybes. Žinojimas, ko norite, leis Jums filtruoti darbo skelbimus ir taip surasite tinkamą darbo poziciją. Palyginkite šių darbo skelbimų reikalavimus su savo įgūdžiais, išsiaiškinkite ar tai yra ta pozicija, kurioje matote save, ar ji leis Jums tobulėti.

Naudokitės paieškos sistemomis

Šiuo metu yra apstu darbo skelbimų portalų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Pasinaudokite paieškos sistemomis ieškant darbo skelbimų. Naudokite darbo skelbimų filtrą. Išsirinkite pozicijas, į kurias norėtumete aplikuoti.

Keletas populiariausių lietuviškų darbo skelbimų portalų:

  • cvonline.lt;
  • cvmarket.lt;
  • cv.lt;
  • cvbankas.lt;
  • cvtransport.lt (vairuotojams).

Populiariausias freelancer portalas – freelancer.com, kuriame kiekvieną minutę atsiranda galybė trumpalaikių darbų.

Vienas iš populiariausių užsienio darbo skelbimų portalų yra monster.com, kuriame galite rasti darbų ir nuotoliniu būdu.

Susikurkite CV

Susikurkite unikalų CV. Tai gali būti Jūsų raktas į sėkmę, kadangi pirmąjį ir paskutinį įspūdį padarysite būtent siųsdami savo CV. Karjeros planavimo skiltyje galite perskaityti patarimus Kaip parašyti gerą CV.

Nelaukite

Turint norimą poziciją bei CV, aplikuokite. Persigalvoti spėsite visada. Jeigu būsite atrinktas į darbo pokalbį, galėsite atšaukti savo aplikaciją, tad nelaukite, kol darbdavys ras kitą darbuotoją.

Nesustokite

Niekuomet nesustokite, jei nepasisekė. Mokykitės iš savo klaidų, tobulėkite ir būtinai rasite norimą darbą. Labai svarbu žinoti ko norite ir ką sugebate, nenuvertinkite savęs ir drąsiai atlikite sprendimus.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais: