KARJEROS PLANAVIMAS

Kaip parašyti gerą CV?

IŠSIRINKITE ŠABLONĄ:

Susiję produktai ir paslaugos: CV šablonai, CV vertinimas, CV redagavimas

Vienas aktualiausių klausimų karjeros planavimo tema yra “kaip parašyti gerą CV”. Internete apstu įvairių straipsnių, tačiau sunku išskirti, kas yra tikrai tikslu ir galiausiai gaunama nauda nėra tokia, kokios tikėjotės. Šiame straipsnyje atsakysime į klausimą “kaip parašyti gerą CV?” ir apžvelgsime visus svarbiausius aspektus, kurie yra būtini, norint turėti nepriekaištingą CV.

KAIP PARAŠYTI GERĄ CV?

Informacijos paskirstymas

Labai svarbu rašyti CV konkrečiai pozicijai ir darbovietei, į kurią pretenduojate patekti. Svarbu pateikti informaciją, kuri yra aktuali būtent toms pareigoms, kurias pretenduojate užimti. Stenkitės įsigilinti į kiekvienos įmonės specifikaciją ir reikalavimus. CV privalo būti kuo paprastesnis ir suprantamesnis, kad darbdavys galėtų lengvai peržvelgti informaciją ir susidaryti gerą įspūdį.

Aspektai, kurie turi būti pažymėti CV:

35% – Darbo patirtis. Trumpai aprašykite savo uždavinius, kuriuos įvykdėte praeitoje darbovietėje (rezultatai). Pažymėkite savo pareigybes.

20% – Kvalifikacija ir įgūdžiai. Pabrėžkite savo specialius įgūdžius, pavyzdžiui, anglų kalba ir pan. Jeigu baigėte kokius nors kursus, kurie dera su norimomis užimti pareigomis, būtinai tai pažymėkite.

15% – Lengvai perskaitomas. CV privalo atrodyti tvarkingai, išskirtinai. Nedarykite gramatikos klaidų.

12% – Asmeninės savybės. Aprašykite svarbiausius ir tinkamiausius užimamoms pareigoms asmenybės bruožus. Įvardinkite savo stipriąsias puses.

10% – Išsilavinimas. Nesvarbu, ar aukštasis išsilavinimas, kurį esate įgijęs, yra nesusijęs su pretenduojamomis pareigomis, būtinai tai pažymėkite. Darbdavys įvertina aukštąjį išsilavinimą, kadangi aukštasis išsilavinimas parodo, jog esate disciplinuota asmenybė.

4% – Aiškus tikslas. CV turi būti skirtas konkrečioms pareigoms užimti, leiskite aiškiai suprasti, kodėl ir į kokias pareigas pretenduojate.

2% – Raktažodžiai. Aprašyme paminėkite pareigas, kurias norite užimti. Darbo patirtyje, įgūdžiuose ar aprašant savo asmenines savybes, galite trumpai argumentuoti, kodėl esate tinkamas kandidatas užimti šias pareigas.

1% – Kompiuteriniai įgūdžiai. Pažymėkite savo kompiuterinius įgūdžius, jei darbovietė yra bent kiek susijusi su technologijomis.

1% – Kontaktinė informacija. Susikurkite tvarkingą elektroninį paštą (pvz.: vardas.pavarde@naujascv.lt).

CV apipavidalinimas
Ne paslaptis, jog dažnai darbdavys užtrunka vos pusę minutės peržiūrėti jūsų CV, būtent tiek laiko Jūs turite pristatyti save. Pirmas žingsnis, norint padaryti įspūdį – CV dizainas. Dizainas sukelia emociją, kuri gali priversti darbdavį įsigilinti į Jūsų CV arba iškart pakviesti Jus į darbo pokalbį. Tai labai svarbus aspektas, kadangi būtent pirmas įspūdis gali būti ir paskutinis, todėl pasirūpinkite, kad Jūsų CV atrodytų išvaizdžiai. Tam puikiai tinka dizainai iš mūsų parduotuvės, galite išsirinkti sau priimtiniausią: šablonai.
Remiantis CV standartais, nuotrauka nėra privaloma CV dalis, tačiau patartina nuotrauką pridėti. Svarbu, jog nuotrauka atrodytų dalykiškai.

CV visuomet siųskite .pdf formatu, kadangi šio formato failas išlaiko visas šablono detales, todėl darbdavys matys tokį CV, kokį matėte ir Jūs. Taip išvengsite galimų nesklandumų.

DAŽNIAUSIAI PASIKARTOJANČIOS CV KLAIDOS

Apklausos duomenimis, išskyrėme dažniausiai pasikartojančias klaidas, dėl kurių darbdavys iškart atmeta CV:

  • CV parašytas netaisyklingai, yra gramatikos klaidų – 61%.
  • CV turinyje yra daug nukopijuotos informacijos iš darbo skelbimo aprašymo – 41%.
  • CV naudojamas nedalykiškas elektroninis paštas – 35%.
  • CV nėra aprašomi įgūdžiai – 30%.
  • CV yra daugiau nei dviejų puslapių apimties (išskyrus akademinius darbus) – 22%.
  • CV darbo patirtyje yra daugiau aprašomi uždaviniai, o ne pasiekti rezultatai – 16%.

APIBENDRINIMAS

Geras CV – tai aukšta startinė pozicija, norint patekti į pretenduojamas pareigas. Stenkitės atrodyti profesionaliai, neišsiplėskite, aprašykite viską kaip įmanoma glausčiau, konkrečiau, nenuvertinkite savęs. Laikykitės šių patarimų ir turėsite tikrai efektyvų CV, kuris kalbės už Jus.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais: