KARJEROS PLANAVIMAS

Kaip parašyti motyvacinį laišką?

IŠSIRINKITE ŠABLONĄ:

Susiję produktai ir paslaugos: CV šablonai, CV vertinimas, CV redagavimas

Daugeliui kyla klausimas: ar būtina rašyti motyvacinį laišką? Dažniausiai atsakymas bus: “Taip”. Motyvacinis laiškas yra priedas prie jūsų CV, kurio dėka jūs galite atsiskleisti ir padaryti didesnį įspūdį savo darbdaviui. Šiame straipsnyje aprašysime kaip parašyti motyvacinį laišką, apžvelgsime pagrindinius aspektus, norint parašyti gerą motyvacinį laišką, kokios yra rūšys bei kaip turi atrodyti motyvacinio laiško forma.

KAIP PARAŠYTI MOTYVACINĮ LAIŠKĄ?

Kas yra motyvacinis laiškas?

Pirmiausia, reikia suprasti motyvacinio laiško esmę ir paskirtį. Motyvacinis laiškas tai yra priedas, kuriame galite plačiau apibūdinti savo CV aprašytas savybes, gebėjimus bei patirtį. Kai kuriuose darbo skelbimuose gali būti prašoma pridėti motyvacinį laišką prie siunčiamo CV, tačiau patartina jį siųsti visais atvejais, kadangi taip parodote, jog dedate didesnes pastangas gauti norimą darbą. Skirtumas tarp CV ir motyvacinio laiško yra tas, jog CV aprašote savo darbuotojo patirtį, o motyvaciniame laiške pabrėžiate savo gebėjimus ir kvalifikaciją norimai darbo pozicijai užimti.

MOTYVACINIO LAIŠKO RŪŠYS

Pagal motyvacinio laiško paskirtį, yra išskiriamos trys pagrindinės motyvacinio laiško rūšys:

  • Paraiška – rašomas tuomet, kai yra žinoma į kokias pareigas pretenduojate.
  • Perspektyvinis – rašomas tuomet, kai yra žinomos tik galimai būsimos pareigos, tačiau konkrečių pareigų nežinote.
  • Ryšių kūrimo – rašomas tuomet, kai norima gauti informacijos bei pagalbos ieškant darbo.

Pirmoji rūšis yra dažniausiai naudojama, todėl jos formą ir aprašysime.

MOTYVACINIO LAIŠKO FORMA

Kontaktai

Motyvacinio laiško viršuje rašome darbdavio kontaktus (jeigu žinoma):

  • Vardas Pavardė
  • Pareigos
  • Įmonės pavadinimas
  • Adresas
  • Data

Taip pat motyvaciniame laiške nurodykite savo kontaktus. Tai nebūtinai gali būti rašomame laiško formate.

Kreipinys

Motyvaciniame laiške privalote rašyti formalų kreipinį. Svarbu išsiaiškinti kam bus adresuotas laiškas. Taigi, jeigu yra žinomas gavėjas, rašykite taip:

Gerb. Vardas Pavardė,

Jeigu nėra žinomas gavėjas, turite išsiaiškinti, koks asmuo yra atsakingas už personalo atranką, ar tai yra minėtas personalo atrankos vadovas, įmonės vadovas ir kreiptis į pareigybes.

Laiško turinys

Laiško turinyje turite parašyti į kokias pareigas pretenduojate patekti, kodėl darbdavys turėtų jus pakviesti į pokalbį ir kodėl jūs esate tinkamiausias kandidatas šioms pareigoms užimti.

1-a pastraipa

Pirmoje pastraipoje aprašykite į kokią poziciją pretenduojate patekti. Paminėkite darbo poziciją iš skelbimo aprašymo, kur radote skelbimą.

2-a pastraipa

Vidurinėje pastraipoje turi aprašyti savo įgūdžius, kvalifikaciją ir pasiektus rezultatus. Svarbu yra parodyti darbdaviui savo gebėjimus, motyvaciją bei ambicijas. Aprašykite rezultatus, kuriuos pasiekėte praeityje ir kodėl jūs esate motyvuotas dirbti šį darbą.

3-a pastraipa

Paskutinėje pastraipoje trumpai apibendrinkite laiško tikslą, galite padėkoti darbdaviui už peržiūrėtą laišką.

Pabaiga

Pabaigoje parašykite savo vardą pavardę ir taip pat galite pridėti savo parašą ar kompiuterinį parašą (nebūtina).

Nepamirškite nekartoti savo CV, aprašykite savo įgūdžius, kvalifikaciją, pabrėžkite kodėl esate motyvuotas užimti norimas pareigas, rašykite glaustai, nedarykite gramatikos klaidų. Išsirinkti motyvacinio laiško dizainą galite čia: šablonai.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais: