KARJEROS PLANAVIMAS

Neveiksmingo CV priežastys

IŠSIRINKITE ŠABLONĄ:

Susiję produktai ir paslaugos: CV šablonai, CV vertinimas, CV redagavimas

Daugelis darbo beieškančiųjų susiduria su problema – išsiuntus begalę CV nėra gaunamas joks atsakymas iš darbdavių. Ši, dažnai pasikartojanti problema, neretu atveju slopina viltis surasti taip norimą darbą, todėl būtina rasti sprendimo būdą, kuris padidintų darbo pokalbio kvietimų skaičių. O pradėti reikėtų nuo savo CV, kuris yra pagrindinis įrankis, galintis apie Jus šnekėti tuomet, kai Jūsų nėra šalia.

CV TIKSLAS

CV yra kuriamas taip, jog kaip įmanoma geriau atskleistų Jūsų asmeninius bruožus, darbo patirtį ir motyvaciją gauti norimą darbą. Norint gauti gerą rezultatą, CV turi būti kuriamas konkrečiai darbo pozicijai, todėl apsvarstykite raktinius žodžius, darbo patirtis ir kitą informaciją, kuri yra susijusi būtent su pozicija, į kurią pretenduojate. Šiuo metu vienas CV visoms pozicijoms yra prastas sprendimas, kadangi viena CV forma negali atitikti visų darbo pozicijų reikalavimų, dalis informacijos yra visiškai neaktuali pretenduojamai pozicijai, todėl siųsdami vienodą CV ženkliai sumažinsite šansus pakliūti į darbo pokalbį.

INFORMACIJOS TIKSLINGUMAS

Ar tikrai praleidote 7 mėnesius atlikdami praktiką toje kompanijoje? Ar tikrai kalbate keturiomis užsienio kalbomis? Ar tikrai atvedėte 5000 naujų sekėjų į facebook paskyrą per vieną mėnesį? Jeigu į klausimus atsakėte “na, beveik”, tuomet Jums reikėtų persvarstyti pateikiamą informaciją.

Trumpai tariant, visa Jūsų CV pateikiama informacija privalo būti 100% teisinga. Nepamirškite, jog šiais laikais patikrinti informaciją užtenka kelių klavišo paspaudimų ar skambučių, o darbo pokalbyje Jūsų perkreipta tiesa bus išaiškinta, todėl ruošdami CV informaciją, aprašykite tik realybę atitinkančius faktus ir nesijauskite kaltais – didžiuokitės tuom, ką padarėte ir kuo esate!

ATSAKOMYBĖS PRIEŠ REZULTATUS

Vienas iš šių dienų pasikeitimų CV praktikoje – rezultatų aprašymas vietoj atsakomybių. Darbdaviai verčiau norėtų matyti kokias užduotis Jūs įvykdėte buvusiose darbovietėse ir kokius rezultatus pavyko pasiekti. Taip pat svarbus dalykas yra specifikuoti savo rezultatus, išsamiau aprašyti kokius tiksliai rezultatus pavyko pasiekti.

NEAKTUALI PATIRTIS

Niekuomet nedėkite darbo patirties, kuri yra visiškai neaktuali pretenduojamai pozicijai. Pasvarstykite, ar darbą vasaros sezonu prieš 10 metų vertėtų rašyti į CV. Išrinkite tik tas darbovietes, kurios yra susijusios su norimomis pareigomis, taip pat kurios atskleistų tam tikrus įgūdžius arba darbovietes, kuriose pasiekėte puikius rezultatus. Rašykite informaciją, kuri turi ryšį su pozicija, į kurią pretenduojate, pagalvokite, ar darbdaviui, kuris ieško tam tikro specialisto, yra naudinga skaityti Jūsų visas darbovietes, kurios visiškai neturi jokio ryšio su norimomis užimti pareigomis.

NEAPMOKAMA IR APMOKAMA DARBO PATIRTIS

Dar viena dažnai pasitaikanti klaida – neapmokamos darbo patirties neįrašymas į CV. Daugelis dažnai galvoja, jog tik apmokama darbo patirtis skaičiuojasi į darbo patirtį, tačiau tai stipriai sumažina galimybes parodyti Jūsų įgūdžius ir rezultatus, kuriuos jau gavote savanoriaudami.

Kad savanoriai įgyja puikios patirties ir pasiekia gerus rezultatus byloja ir mūsų apklausos duomenys, kuriuos galite peržvelgti žemiau pateiktoje lentelėje:

cv šablonai

APIBENDRINIMAS

Norint padidinti šansus gauti norimą darbą, vertėtų pasistengti sukurti gerą cv. Atkreipkite dėmesį į straipsnyje išskirtas pastabas ir pakoreguokite savo CV – rezultatai kalbės patys už save. Tikslingai sukurtas ir gerai aprašytas CV atneš didžiulę vertę darbo paieškose, o jei dvejojate, ar Jūsų CV parašytas tikrai puikiai, galite tai įvertinti pasinaudoję mūsų teikiama CV vertinimo paslauga.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais: